پیچیده‌گی‌های زنده‌گی کنونی افغانستان در فلم ‌«‌‌‌‌‌نامه‌ای به رییس‌جمهور»

پیچیده‌گی‌های زنده‌گی کنونی افغانستان در فلم ‌«‌‌‌‌‌نامه‌ای به رییس‌جمهور»

Posted by admin1
29 August 2017 | News

چند روز بعد، فلم «نامه‌ای به رییس‌جمهور» به کارگردانی رویا سادات، کارگردان افغان در «جشنواره فلم لوکارنو» در سوییس نمایش داده می‌شود. این فلم روایتی متفاوت از پیچیده‌گی‌های زنده‌گی شهروندان افغانستان و ابعاد زنده‌گی خصوصی زنان افغان را به تصویر کشیده است. در فلم «نامه‌ای به رییس‌جمهوری» زنی به نام ثریا محکوم به قتل شوهرش است. در یکی از بخش‌های «تریلر» فلم، ثریا را نشان می‌دهد که در گوشه‌ی زندان در حال نوشتن «نامه» است.
رویا سادات، این کارگردان و فلم‌ساز جوان افغان که تجربه‌ی ساخت چندین فلم داستانی و مستند را دارد، این بار با امکانات کم، فلم بلند سینمایی را در کابل ساخته است. خانم سادات در مورد فلم «نامه‌ای به رییس‌جمهور» گفت: «ایده و طرح ابتدایی از من بود، اما عزیز دلدار [همسر کارگردان] فلم‌نامه را نوشته است، از همان ابتدا این نام را به فلم انتخاب کرده بودم. این فلم، کاملاً در افغانستان به خصوص در کابل فلم‌برداری شده است. یک تعداد «لوکیشن‌ها» بازسازی شده، اما بیشترش واقعی است، ما در این فلم کوشش کردیم که معیارهای جهانی را در فلم داشته باشیم.»

بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانید در طلوع نیوز

بیشتر بخوانید در ۸ صبح

بیشتر بخوانید در دویچه

Pardo live

http://www.salamwatandar.com

www.swissinfo.ch

www.rts.ch

Related Blogs

123
118 LikesComments Off on اعـــــــلامیه مـطـــــــبـوعـــاتــی. دبیرخانه «جشنواره بین‌المللی فیلم زنان هرات» با افتخار برنامه ششمین دوره این جشنواره را اعلام می‌کند.
Posted by rfh-film | 26 August 2020
The 6th Edition of Herat International Women’s Film Festival (HIWFF 2020) Presents: A journey through the experience of visual storytelling. The second day of cinematography workshop kicked off yesterday, 20…
113 LikesComments Off on The 6th Edition of Herat International Women’s Film Festival (HIWFF 2020) Presents
Posted by rfh-film | 26 August 2020
ششمین روز کارگاه سینماتوگرافی ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم زنان هرات با حضور رضا دید  
99 LikesComments Off on ششمین روز کارگاه سینماتوگرافی